Wtorek, 22 czerwca 202122/06/2021

Zaatakował ratownika medycznego, który udzielał mu pomocy

W ręce policjantów trafił 66-latek, który najpierw potrzebował pomocy pogotowia, a później groził i zaatakował ratownika medycznego. Jak się okazało agresor miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Zdarzenie miał miejsce w poniedziałek 20 lipca w godzinach popołudniowych przy ulicy Puławskiego we Włocławku. Kryminalni, ustalili, że załoga pogotowia medycznego została wezwana do leżącej na chodniku osoby, która chwilę wcześniej przewróciła się.

Gdy karetka dotarła na miejsce ratownicy zastali leżącego mężczyznę z urazem głowy i zabrali go do ambulansu. Tam, podczas opatrywania rany, pacjent stał się agresywny. Najpierw słownie groził ratownikowi pozbawieniem życia, a później przeszedł do rękoczynów. 

Wysłany na miejsce patrol policji zatrzymał mężczyznę, którym okazał się 66-latek. Po przewiezieniu do komendy włocławianin został osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia, bowiem alkotest wykazał, że miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. 

Na drugi dzień, gdy wytrzeźwiał mundurowi przesłuchali 66-latka i na podstawie zebranego materiału w sprawie przedstawili mu zarzuty gróźb karalnych i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Za agresję wobec udzielającego pomocy ratownika medycznego włocławianinowi grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone