Piątek, 03 grudnia 202103/12/2021

Peugeot uderzył w drzewo, zginęło dwóch nastolatków. 21-letni kierowca był pijany [foto]

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Lednogórze w woj. wielkopolskim. Samochód roztrzaskał się na drzewie. Dwaj nastoletni pasażerowie zmarli po przewiezieniu do szpitala. 21-letni kierowca auta był pijany.

W niedzielę, 26 lipca 2020 roku kilka minut po godzinie 3:00 w Lednogórze w gminie Łubowo doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 21-letni mieszkaniec gminy Łubowo kierując pojazdem marki Peugeot 307, od strony Gniezna w kierunku Poznania, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył nim w przydrożne drzewo.

Zarówno kierujący jak i dwaj pasażerowie, również mieszkańcy gminy Łubowo w wieku 17 i 19 lat z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitali w Gnieźnie i Wrześni. Niestety, obaj młodzi pasażerowie auta zmarli.

Przeprowadzone przez policjantów w szpitalu badanie 21-letniego kierującego wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

21-letni kierowca, został przebadany przez lekarza w szpitalu we Wrześniu, a następnie gdy okazało się, że nie wymaga hospitalizacji decyzją prokuratora w Gnieźnie został zatrzymany i umieszczony w Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych.

Czynności w tej sprawie trwają. Policja pod nadzorem prokuratora ustala okoliczności i przyczyny wypadku.

(fot. KPP Gniezno, źródło KPP Gniezno)

Komentarze wyłączone