Niedziela, 11 kwietnia 202111/04/2021

Zwierzęta żyły w fatalnych warunkach. Na posesji ujawniono pięć martwych szczeniaków [zdjęcia]

Na terenie jednej z posesji w gminie Sanniki w woj. mazowieckim ujawniono skrajnie wyczerpane, zaniedbane i głodne zwierzęta. Właściciele usłyszeli już zarzuty.

Policjanci wspólnie z przedstawicielami stowarzyszenia „Pogotowie dla Zwierząt” oraz zastępcą lekarza powiatowego w Płocku znaleźli zwierzęta przetrzymywane w fatalnych warunkach. Na posesji były cztery psy różnych ras, suka ze szczeniakami, kaczki oraz kury.

Wszystkie zwierzęta były zaniedbane, wygłodzone, w złym stanie fizycznym. Podczas sprawdzenia rejonu posesji policjanci ujawnili pięć martwych, częściowo zakopanych szczeniaków. Na terenie posesji w lodówkach ujawniono pozostałości tusz mięsnych w stanie rozkładu. W słomie policjanci ujawnili ukrytą wiatrówkę ze śladami przerobienia na amunicję ostrą, która została zabezpieczona – przekazała asp. Żaneta Kołodziejska oficer prasowy KPP w Gostyninie.

Właścicielami zwierząt okazali się 65-letnia kobieta i 42-letni mieszkańcy gminy Sanniki. Kobieta usłyszała zarzuty znęcania się nad zwierzętami, poprzez trzymanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania, w stanie rażącego zaniedbania oraz niezapewnienia im niezbędnej opieki lekarsko-weterynaryjnej. W najbliższym czasie ten sam zarzut oraz zarzut nielegalnego posiadania broni palnej usłyszy 42-letni mężczyzna.

Wszystkie zwierzęta zostały odebrane i przekazane pod opiekę weterynaryjną do azylu „Pogotowia dla Zwierząt”. Za znęcanie się nas zwierzętami grozi do 5 lat więzienia.

(fot. Policja Mazowiecka, źródło Policja Mazowiecka)

Komentarze wyłączone