Środa, 23 czerwca 202123/06/2021

36-latek podejrzany o obcowanie płciowe z psem. „Zwierzę było kopane po głowie i brzuchu”

Policjanci zatrzymali 36-latka podejrzanego o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Pies miał być głodzony i przetrzymywany w skandalicznych warunkach. Jego właściciel usłyszał też zarzuty obcowania płciowego ze zwierzęciem.

W maju tego roku funkcjonariusze otrzymali informację o możliwości popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawę do wszczęcia policyjnego dochodzenia. Z relacji świadków wynikało, że pies był kopany po głowie i brzuchu, posiadał liczne obrażenia, które mogły wskazywać na trwający od dłuższego czasu proceder.

W lipcu, w asyście policji pies został zabrany właścicielowi przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Śledczy przesłuchali świadków, zabezpieczyli monitoring i przeanalizowali dokumentację weterynaryjną. W sprawie pojawił się wątek obcowania płciowego z psem i gróźb karalnych jakie podejrzany miał kierować wobec świadka.

28 lipca, 36-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt. Dodatkowo odpowie za kierowanie gróźb karalnych. Decyzją sądu trafił już do aresztu na 3 miesiące. Teraz musi się liczyć z karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Opolska, źródło Policja Opolska)

Komentarze wyłączone