Piątek, 18 czerwca 202118/06/2021

Jechał rowerem po drodze ekspresowej. Tak go pokierowała nawigacja [foto]

Policjanci z grupy „Speed” zatrzymali mężczyznę, który wybrał się na przejażdżkę rowerową drogą ekspresową S1 w Bielsku-Białej. 42-latek ryzykował własnym życiem. Dopuszczalna prędkość pojazdów na drogach ekspresowych to 120 km/h. Każde przejeżdżające obok niego auto mogło doprowadzić do poważnego wypadku.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 42-letni rowerzysta, który w czwartek 30 lipca wybrał się na wycieczkę drogą ekspresową S1. Mundurowym szybko udało się odnaleźć rowerzystę i zatrzymać do kontroli w okolicach węzła Lipnik.

Mężczyzna tłumaczył policjantom, że jedzie do Zakopanego, nie zna tego terenu i tak go pokierowała nawigacja. W trakcie legitymowania okazało się że mężczyzna jest poszukiwany. Policjanci przetransportowali rower w bezpieczne miejsce, a 42-latek trafił na komisariat. Po wpłaceniu grzywny został zwolniony. Za jazdę rowerem po drodze ekspresowej został ukarany mandatem karnym.

Policjanci przypominają, że rowerzyści nie mogą korzystać z drogi ekspresowej oraz autostrady. Dotyczy to także przypadku poruszania się przez cyklistę jedynie pasem awaryjnym lub poboczem. Mandat za wjazd rowerem na drogę szybkiego ruchu wynosi 250 zł.

(fot. KMP Bielsko-Biała, KMP Bielsko-Biała)

Komentarze wyłączone