Czwartek, 21 stycznia 202121/01/2021

Seria tragicznych wypadków podczas prac polowych w Małopolsce. Nie żyją 4 osoby [zdjęcia]

Cztery osoby nie żyją, a jedna jest w ciężkim stanie – to tragiczny bilans wypadków podczas prac polowych, do których doszło w przeciągu zaledwie kilku dni na terenie woj. małopolskiego.

W czwartek 30 lipca w Sieniawie 47- letni mężczyzna jechał ciągnikiem z przyczepą samozbierającą po łące, kiedy nagle na wzniesieniu pojazd wywrócił się przygniatając mężczyznę. Mężczyzna zmarł przed przyjazdem karetki pogotowia.

W piątek 31 lipca w Ochotnicy Górnej (powiat nowotarski) 49-latek kosił trawę na bardzo stromej łące. W pewnym momencie traktor wywrócił się przygniatając mężczyznę.

Poszkodowanego znalazł jego syn i o wypadku powiadomił służby ratunkowe. Niestety, nie udało się uratować kierowcy, mężczyzna zmarł na miejscu.

Tego samego dnia w Rabie Niżnej (powiat limanowski) 43-letni kierujący ciągnikiem w trakcie wykonywania prac rolniczych doprowadził do wywrócenia pojazdu w skutek czego został nim przygnieciony. Mężczyzna został przetransportowany przez LPR do szpitala w Krakowie, gdzie na skutek odniesionych obrażeń zmarł.

W sobotę 1 sierpnia w Olszowej koło Zakliczyna doszło do podobnego zdarzenia. Na wzniesieniu ciągnik przygniótł 67-letniego mężczyznę który zwoził z pola bale słomy. Mężczyzna został zabrany do szpitala, jednak pomimo pomocy lekarskiej zmarł.

Po południu, w Lipinach koło Dąbrowy Tarnowskiej, 38-latek wykonując prace polowe zjechał do pobliskiego rowu melioracyjnego. Pojazd przewrócił się i przygniótł traktorzystę, który został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Tarnowie. Mężczyzna żyje ale znajduje się w ciężkim stanie.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone