Piątek, 18 czerwca 202118/06/2021

Śmiertelne potrącenie rowerzysty. Motocyklista pod wpływem narkotyków i alkoholu [foto]

Wczoraj na drodze krajowej nr 43 w Częstochowie doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął rowerzysta. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia .

W czwartek około godziny 13.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. św. Rocha w Częstochowie.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 75-letni kierujący rowerem nie zachował szczególnych środków ostrożności przy zmianie pasa ruchu i wjechał wprost pod nadjeżdżający motocykl. W wyniku odniesionych obrażeń 75-letni rowerzysta zmarł po przewiezieniu do szpitala. 

Jak się okazało, 26-letni motocyklista kierował pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego, a wstępne badanie wykazało, że znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu i po użyciu środków odurzających. 26-latek trafił do policyjnego aresztu. 

Na miejscu pod nadzorem prokuratora policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia z udziałem technika kryminalistyki. Droga była zablokowana w obu kierunkach. Przyczyny tego tragicznego zdarzenia wyjaśniają teraz śledczy i prokurator.

(fot. KMP w Częstochowie, KMP w Częstochowie)

Komentarze wyłączone