Piątek, 18 czerwca 202118/06/2021

Matka z dziećmi potrącona na przejściu dla pieszych [foto]

Kierowca BMW uderzył w samochód, który zatrzymał się przed przejściem aby przepuścić pieszych. Opel siłą odrzutu wjechał w przechodzącą przez pasy rodzinę. 5 osób przetransportowano do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek około godziny 18:30, na DK 81 w Mikołowie, na oznakowanym przejściu dla pieszych w kierunku Katowic. Według ustaleń policjantów, kierująca oplem 31-letnia mieszkanka Katowic jadąc lewym pasem ruchu zatrzymała się, aby ustąpić pierwszeństwa kobiecie z dziećmi. Pojazd jadący po prawej stronie również się zatrzymał. Gdy piesi weszli na przejście, jadący BMW 71-letni łaziszczanin, najechał na tył opla, który siłą odrzutu uderzył w matkę z dziećmi.

Poszkodowane w zdarzeniu dzieci 35-letniej mikołowianki w wieku 2, 4 i 5 lat z ogólnymi potłuczeniami trafiły do szpitala. Opieki medycznej wymagał także 45-letni pasażer opla oraz jego 8-letni syn. Według informacji przekazanych przez lekarzy, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kierujący pojazdami uczestniczącymi w zdarzeniu byli trzeźwi, a sprawcy wypadku zatrzymano prawo jazdy. Utrudnienia w ruchu trwały do godziny 20:50. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi mikołowski wydział prewencji.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone