Niedziela, 11 kwietnia 202111/04/2021

W matizie nie było ani drzwi, ani pokrywy silnika. Kierowca miał 1,8 promila [zdjęcia]

Policjanci zatrzymali pijanego 25-latka, który poruszał się po drodze publicznej samochodem nieposiadającym m. in. pokrywy bagażnika, pokrywy silnika ani drzwi. Grozi mu do 3 lat więzienia.

W sobotę 8 sierpnia około godziny 15:00 w miejscowości Wykno policjanci zauważyli samochód osobowy marki Daewoo Matiz, który swoim nietypowym wyglądem zwrócił ich uwagę. Używając sygnałów dźwiękowych postanowili skontrolować pojazd.

Na widok radiowozu kierujący daewoo wyskoczył z auta przez otwór po brakujących tylnych drzwiach i został zatrzymany. W pojeździe znajdował się jego 31-letni znajomy.  Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego ustalono, że ma on 1,76 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód który prowadził nie był dopuszczony do ruchu. Matiz nie posiadał tylnego zderzaka, pokrywy bagażnika, pokrywy silnika, tylnych świateł, tablicy rejestracyjnej ani drzwi, miał też usunięte numery VIN. Za popełnione wykroczenia 25-latek ukarany został trzema mandatami.  

Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz zarzut usunięcia znaków identyfikacyjnych pojazdu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Łódzka, Policja Łódzka)

5 komentarzy

  1. niejestemcebulakiem

    dobra fura, jakby miał tablice rej. pewnie by go nie zatrzymali 🙂

  2. za duzo GTA.

  3. Droga redakcjo w sobotę był 8 sierpnia a nie 9-ty jak w waszym artykule

  4. xddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddd