Środa, 03 marca 202103/03/2021

68-latek zaatakował ratownika medycznego. Agresor zamiast do szpitala, trafił w ręce policji

Do ataku na ratownika medycznego doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w Pobierowie w woj. zachodniopomorskim. 68-latek podczas udzielania mu pomocy przez zespół ratownictwa medycznego uderzył jednego z ratowników po czym uciekł. Mężczyzna został zatrzymany przez policję.

Ratownicy otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że u starszego mężczyzny doszło do zatrzymania krążenia. Po przewiezieniu pacjenta do szpitala ten nagle zaczął ubliżać jednemu z medyków i go uderzył.

Zespół Z0210 otrzymał zgłoszenie dotyczące 68-letniego mężczyzny, który miał zasłabnąć i stracić przytomność. W chwili przybycia na miejsce ratowników medycznych pacjent był przytomny, skarżył się na ból w klatce piersiowej, wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Świadkowie zdarzenia twierdzili, że u mężczyzny doszło do zatrzymania krążenia i uciskali jego klatkę piersiową. Podjęto decyzję o przetransportowaniu pacjenta do szpitala. Niestety na miejscu pacjent stał się bardzo agresywny, zaczął ubliżać jednemu z ratowników medycznych, szarpał go, uderzył i zniszczył telefon po czym uciekł – relacjonują ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Szczecinie.

O zdarzeniu poinformowano policję. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Okoliczności tego zdarzenia są szczegółowo ustalane.

(fot. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie)

Komentarze wyłączone