Niedziela, 28 lutego 202128/02/2021

Śmiertelne potrącenie na torach. Nie żyje 44-latka [zdjęcia]

Nie żyje 44-latka potrącona przez pociąg osobowy relacji Przemyśl – Kołobrzeg. Do zdarzenia doszło w poniedziałek w Pile. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta wtargnęła na tory tuż przez nadjeżdżający skład.

10 sierpnia 2020 roku, około godziny 17:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu na torach przy ulicy Kamiennej kolejowych w Pile.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia straży pożarnej stwierdzono, że w niewyjaśnionych jak dotąd okolicznościach doszło do wtargnięcia 44-letniej kobiety na torowisko, wprost pod nadjeżdżający pociąg osobowy. W wyniku tego zdarzenia kobieta poniosła śmierć na miejscu – przekazał mł. asp. Mateusz Kentzer, z KP PSP w Pile.

Pociągiem podróżowało łącznie około 150 osób. Nikt z pasażerów nie odniósł obrażeń. Podróżującym zapewniono zastępczy środek transportu w postaci autobusów rejsowych zorganizowanych przez przewoźnika kolejowego.

Na czas działań służb, ruch na linii kolejowej Piła – Ustka był zablokowany. Przyczyny i okoliczności zdarzenia ustalają policjanci.

(fot. KM PSP Piła)

Komentarze wyłączone