Wtorek, 22 czerwca 202122/06/2021

Ukradli 12-latce aparat słuchowy o wartości 38 tys. złotych. Policja wyznaczyła nagrodę

Komendant Miejski Policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę za pomoc w ustaleniu sprawców i odzyskaniu aparatu słuchowego o wartości. ok. 38 tys. złotych, który został skradziony w poniedziałek 12-letniej dziewczynce.

Wczoraj między godziną 14.00 a 15.00 12-latka wybrała się z siostrą i mamą na spacer. Szły ul. Starołęcką na wysokości numeru 170. W pewnej chwili na rowerach nadjechało dwóch nastolatków. Ich wiek mama dziewczynek określiła na 12 – 15 lat.

Nie zatrzymując się, jeden z nich złapał za aparat słuchowy na uchu Julii i go zerwał. Obaj szybko odjechali z miejsca kradzieży.

Skradziony procesor dźwięku to Cochlear Nucleus CP 810 koloru beżowego. Na urządzeniu poza nr fabrycznym nie ma jednak żadnych napisów. Jego wartość wynosi aż 38 000 zł. Bez niego Julia jest całkowicie głucha. Rodzice nie mają w tej chwili możliwości nabycia nowego.

Dziewczynka od urodzenia jest osobą niesłyszącą. Dzięki rodzicom i lekarzom miała wszczepiony implant słuchu. Urządzenie było wyposażone także w zewnętrzny procesor dźwięku, który można potocznie nazwać aparatem słuchowym.

Komendant Miejski Policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę za pomoc w odzyskaniu aparatu i ustaleniu sprawców.

Sprawę prowadzą policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto. Informacje można przekazać pod specjalny nr telefonu – 519 064 626

(fot. Policja Wielkopolska, źródło Policja Wielkopolsce)

Komentarze wyłączone