Wtorek, 22 czerwca 202122/06/2021

Pijany kierowca audi śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł [foto]

29-letni kierowca audi A6 śmiertelnie potrącił pieszego i oddalił się z miejsca wypadku. Jak się okazało mężczyzna był pijany i miał cofnięte uprawnienia do kierowania.

Do wypadku doszło w czwartek 09 lipca ok. godz. 10:00, na prostym odcinku drogi powiatowej w miejscowości Wójcin w woj. kujawsko-pomorskim.

Jak wynika ze wstępnych informacji, kierujący samochodem osobowym marki Audi A6, z nieustalonej przyczyny, zjechał na przeciwległy pas ruchu i potrącił idącego prawidłową stroną jezdni pieszego. Sprawca porzucił pojazd, po czym nie udzielając poszkodowanemu pomocy uciekł z miejsca zdarzenia.

Niestety, 60-letni pieszy, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarł w karetce. 

Policjanci na podstawie oględzin auta i relacji świadków błyskawicznie ustalili personalia kierującego. Sprawcą okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu konińskiego. Funkcjonariusze znaleźli mężczyznę w zbożu, które rosło na polu w sąsiedniej miejscowości.

29-latek, w chwili zatrzymania, był pijany – alkotest wykazał w jego organizmie 2,14 promila alkoholu.  Podczas sprawdzania okazało się, że w ogóle nie powinien prowadzić auta, gdyż miał cofnięte uprawnienia.   

29-letni mieszkaniec powiatu konińskiego odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, a także nieudzielenie pomocy, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.  O jego dalszym losie zadecyduje prokurator. 

(fot. Policja Kujawsko-Pomorska, źródło Policja Kujawsko-Pomorska)

Komentarze wyłączone