Sobota, 27 lutego 202127/02/2021

Matka zostawiła dziecko w zamkniętym aucie i poszła na zakupy (zdjęcia)

Policjanci z Lubina na Dolnym Śląsku zostali poinformowani o dziecku zamkniętym w samochodzie. Jeden ze świadków w obawie o życie dziewczynki wybił szybę w pojeździe jeszcze przed przyjazdem funkcjonariuszy. Jak się okazało matka dziecka była w tym czasie na zakupach w sklepie odzieżowym.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 11 sierpnia, około godziny 12.30 w Lubinie. O dziecku pozostawionym w zaparkowanym samochodzie, policję powiadomili przechodnie. Temperatura na zewnątrz wynosiła około 30 stopni.

Przypadkowy mężczyzna zauważył, że w zaparkowanym w pełnym słońcu pojeździe znajduje się dziewczynka, która puka w szybę od środka i wzywa pomocy.

Widząc, że jest cała czerwona i oblana potem, postanowił wybić szybę i wyciągnąć przegrzane dziecko z auta jeszcze przed przyjazdem policji. Następnie przeniósł dziewczynkę do klimatyzowanej placówki bankowej, znajdującej się w pobliżu.

Jak się okazało na miejscu, matka 10-latki w tym czasie robiła zakupy w sklepie odzieżowym. Była zdziwiona interwencją. Myślała, że szyby w pojeździe są otwarte. Policjanci ustalili, że w samochodzie, w którym znajdowała się małoletnia włączona była blokada, dlatego dziewczynka nie była w stanie otworzyć drzwi od wewnątrz.

Dzięki reakcji przechodniów, dziecku szczęśliwie nic się nie stało. W związku z tym zdarzeniem zostało wszczęte postępowanie. Policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego będą szczegółowo wyjaśniać jego okoliczności. Jeżeli okaże się, że matka naraziła dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, może jej grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lubin, źródło Policja Lubin)

1 komentarz

  1. Super cyt.”może jej grozić do 5 lat pozbawienia wolności” i wtedy dopiero mała będzie miała zapewnioną opiekę chore prawo nie lepiej przywalić mandat nawet 1 koło bo szybę i tak szlag trafił na drugi raz bardziej pomyśli.Szkoda małej miała traumę za głupiutką mamusię.