Środa, 23 czerwca 202123/06/2021

Śmigłowiec wpadł do Wisły. Dwie osoby ciężko ranne (zdjęcia)

Lekki śmigłowiec Robinson R44 wpadł do Wisły w miejscowości Sady w woj. mazowieckim. Z rzeki wyłowiono dwie osoby, które w stanie ciężkim zostały przetransportowane do szpitala. Okoliczności zdarzenia są ustalane.

Wypadek miał miejsce w czwartek, 13 sierpnia na wysokości ul. Promiennej w miejscowości Sady. Około godz. 14 służby ratunkowe otrzymały informację, z której wynikało, że śmigłowiec, którym podróżowały dwie osoby wpadł do wody. Maszyna wystartowała z lotniska w Modlinie, miał to być krótki lot.

Przed godz. 15 patrol rzeczny wyciągnął z rzeki kobietę i mężczyznę. Poszkodowani w wieku ok. 25-30 lat w stanie ciężkim zostali przetransportowani do szpitala.

Obecnie miejsce zdarzenia zabezpieczają służby. W akcji bierze udział ok. 40 strażaków, służba ratownicza z lotniska w Modlinie oraz policja. Śmigłowiec wystaje lekko z wody i znajduje się na środku Wisły.

– Mamy potwierdzone, że w środku maszyny oprócz tych dwóch osób nikogo więcej nie było. Na szczęście na razie nie widać, aby wyciekało z niej paliwo lotnicze. Prewencyjnie będziemy jednak rozkładać zapory, które będą miały za zadanie ewentualne ograniczanie jakiś wycieków – przekazał mł. bryg. Kierzkowski. 

Akcję strażaków nadzoruje mazowiecki komendant wojewódzki PSP. Na miejsce udają się przedstawiciele Komisji Badania Wypadków Lotniczych, którzy zadecydują czy śmigłowiec wydobyć, czy go pozostawić w wodzie.

(fot. PSP w Warszawie)

Komentarze wyłączone