Sobota, 04 grudnia 202104/12/2021

13-latek na skuterze wodnym uderzył w drzewo. Interweniował śmigłowiec LPR (zdjęcia)

Do poważnego wypadku doszło na jeziorze Dadaj koło Biskupca w woj. warmińsko-mazurskim. 13-letni chłopiec kierujący skuterem wodnym z ogromną siłą uderzył w drzewo. Nastolatek w ciężkim stanie trafił do szpitala.


Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 13-latek nie zapanował nad skuterem wodnym i gwałtownie przyspieszył, w wyniku czego maszyna uderzyła o brzeg. Prędkość była tak duża, że skuter przeleciał w powietrzu kilka metrów, a następnie uderzył w pobliskie drzewo.

Ranny 13-latek w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala dziecięcego w Olsztynie.

Jak poinformowała policja, 13-latek korzystający ze skutera wodnego nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania tego rodzaju sprzętem. Szczegółowe okoliczności i przebieg zdarzenia są ustalane.

(fot. KWP w Olsztynie, źródło KWP w Olsztynie)

2 komentarze

  1. No i przez takie bachorki każdy musi mieć później patent na motosternika…

  2. Kto mu na to pozwolił tak na dobrą sprawę i gdzie są rodzice że nie pilnowali. Spoko fajna zabawa ale w tym wieku to z ojcem raczej a nie samowolka. A potem to płacz bo dziecko poszkodowane