Niedziela, 07 marca 202107/03/2021

15-latek podpalił Puszczę Bieniszewską. Nie wie dlaczego to zrobił

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali sprawcę podpalenia lasu w Puszczy Bieniszewskiej. Podpalaczem okazał się 15-letni mieszkaniec Konina. Sprawca nie wie dlaczego to zrobił. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do podpalenia lasu w Puszczy Bieniszewskiej doszło 12 lipca 2020 roku. W wyniku pożaru terenu leśnego spłonęło 15 arów drzewostanu dojrzałego oraz blisko 1m3 drzewa opałowego. Straty zostały oszacowane na ponad 9 tysięcy złotych na szkodę Nadleśnictwa Konin należącego do Lasów Państwowych.

Od samego początku do poszukiwań sprawcy tego przestępstwa włączył się Wydział Kryminalny konińskiej policji. Nawiązał on współpracę z funkcjonariuszami Strzyży Leśnej Nadleśnictwa Konin. Wspólne działania i analiza zgromadzonych materiałów dowodowych, doprowadziła do wykrycia podpalacza. Nikt się nie spodziewał, że okaże się nim 15-latek mieszkający w koninie. Nieletni został przesłuchany i przyznał się do podpalenia lasu w Puszczy Bieniszewskiej. Jak sam twierdzi, nie wie dlaczego to zrobił.

Z uwagi na wiek młodego przestępcy sprawa zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego, który zadecyduje o jego dalszych losach.  

(fot. PSP Konin, źródło KMP Konin)

Komentarze wyłączone