Piątek, 24 września 202124/09/2021

Zabójstwo w Lubinie. Nie żyje 40-latek ugodzony nożem (wideo)

Śledczy wyjaśniają sprawę zabójstwa 40-letniego mieszkańca Lubina, który został ugodzony nożem w okolicę brzucha. Mężczyzna mimo natychmiast podjętej interwencji medycznej zmarł. Do sprawy zatrzymano cztery osoby.

Do zdarzenia doszło w nocy z 14 na 15 sierpnia br. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubinie w woj. dolnośląskim otrzymał zgłoszenie o ugodzeniu nożem mężczyzny w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego na terenie miasta.

Policjanci ustalili, że w mieszkaniu w trakcie spożywania alkoholu, doszło do kłótni pomiędzy 50-letnią kobietą i 40-letnim mężczyzną. Pokrzywdzony został ugodzony nożem w okolicę brzucha.

W ciężkim stanie trafił do szpitala. Niestety, pomimo natychmiast podjętej operacji, lekarzom nie udało się go uratować.

Kobieta podejrzana o ugodzenie nożem, bezpośrednio po zdarzeniu oddaliła się z miejsca przestępstwa, ukrywając się w mieszkaniu sąsiada. Została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi.

Intensywne czynności policjantów i prokuratora, doprowadziły do zatrzymania w tej sprawie dodatkowo jeszcze trzech osób. Dwóch kobiet w wieku 34 i 55 lat, a także mężczyzny w wieku 53 lat.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy dla 50-letniej mieszkanki Lubina, podejrzanej o zabójstwo 40-latka. Trzy miesiące w areszcie spędzi również 55-letnia kobieta, podejrzana o niepowiadomienie organu powołanego do ścigania przestępstw o usiłowaniu popełnienia zbrodni zabójstwa.

Wobec 53-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji za utrudnianie postępowania karnego, przede wszystkim ukrycie podejrzanej i wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy. 34-latka została przesłuchana w charakterze świadka.

(fot. KPP Lubin, źródło KPP Lubin)

Komentarze wyłączone