Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Pijany i bez uprawnień uciekał przed policją. Podczas zatrzymania, próbował gryźć policjantów (foto)

Policjanci z Kamiennej Góry na Dolnym Śląsku w wyniku pościgu zatrzymali 19-letniego mieszkańca miasta, który nietrzeźwy i bez uprawnień prowadził pożyczone auto. W chwili zatrzymania znieważył i uderzył policjantów, a także próbował gryźć funkcjonariuszy. 19-latek decyzja sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Kilka dni temu mundurowi otrzymali zgłoszenie, że ktoś zakłóca ciszę nocną, kręcąc tzw. „bączki” na jednym ze skrzyżowań.

Przybyli na miejsce policjanci zauważyli pojazd marki Opel, w którym znajdowało się dwóch młodych mężczyzn. Mimo wydanego im polecenia do zatrzymania się, kierowca dwukrotnie podjął próbę ucieczki. Policjanci podczas pościgu zdołali skutecznie zajechać drogę kierującemu.

Kierowca był bardzo wulgarny w stosunku do policjantów. Obrażał ich i groził im pozbawieniem życia, twierdząc, że trenuje sztuki walki i walczy na ringu zawodowo.

Na jaw wyszło też, że 19-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a dodatkowo w wydychanym powietrzu ma prawie dwa promile alkoholu, a auto którym, jak twierdził, chciał „poświrować”, było własnością 20-letniego pasażera, który również był nietrzeźwy.

Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu nastolatka. W chwili, gdy znalazł się w radiowozie zaczął uderzać głową i całym ciałem w różne elementy pojazdu służbowego, m. in. w dach i tylną szybę. Mimo licznych wezwań do uspokojenia się, 19-latek nie reagował i zaczął intensywnie kopać w tylne drzwi radiowozu, uszkadzając je. Jednocześnie w dalszym ciągu używał w stosunku do funkcjonariuszy słów wulgarnych, grożąc im jednocześnie.

Mężczyzna kilkukrotnie kopnął funkcjonariuszy i uderzył swoją głową o głowę policjantki. Dodatkowo usiłował gryźć mundurowych. Przez cały czas trwania interwencji krzyczał, że walczy na ringu zawodowo.

Tej nocy policjanci umieścili młodego kierowcę w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Następnego dnia usłyszał zarzuty. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone