Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

Rodzina z 4-letnim dzieckiem potrącona na przejściu. Kierowca uciekł

W Kędzierzynie-Koźlu w woj. opolskim rodzina z 4-letnim synem została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przez samochód osobowy. Sprawca uciekł z miejsca wypadku, szuka go policja.

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 18:00 na ulicy Łukasiewicza w Kędzierzynie-Koźlu. Jak ustalili wstępnie policjanci, kierujący najprawdopodobniej osobowym volkswagenem, wjechał na oznakowane przejście dla pieszych i potrącił znajdujące się tam trzy osoby – rodziców i ich 4-letnią córką.

Sprawca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanym, odjechał z miejsca zdarzenia. Trzyosobowa rodzina trafiła do szpitala.

Po około godzinie od zdarzenia strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze samochodu marki Volkswagen. Pojazd znajdował się w pustostanie w Cisku, oddalonym o około 10 km od miejsca wypadku.

To najprawdopodobniej ten sam samochód, którym poruszał się sprawca wypadku. Jak ustalono, pojazd ma wgnieciony dach i odkręcone tablice rejestracyjne.

Policjanci poszukują świadków wypadku.

– Policja Kędzierzyn-Koźle szuka świadków potrącenia pieszych na oznakowanym przejściu, do którego doszło wczoraj (2.02.23r.) około godz. 18.00 na ul. Łukasiewicza w Kędzierzynie-Koźlu Jeśli posiadasz jakiekolwiek informacje na temat wypadku, skontaktuj się z nami pod nr tel. 47 863 42 66 – zaapelowali mundurowi.

(fot. Policja)

Komentarze wyłączone