Środa, 14 kwietnia 202114/04/2021

Powiadomił policję, że bije go żona. Dostał 500 złotych mandatu

48-latek zadzwonił na numer alarmowy i zgłosił, że bije go żona. Na miejsce natychmiast udał się patrol policji. Jak się okazało, mężczyzna wymyślił sobie zgłoszenie, bo żona zabrała mu kartę bankomatową, aby nie mógł kupić sobie kolejnego piwa.

Do zdarzenia doszło w środę, 19 sierpnia około godz. 18.00 na terenie gminy Złotów w woj. wielkopolskim. Policjanci odebrali zgłoszenie od 48-letniego mieszkańca gminy, który powiadomił Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że jego agresywna żona wpadła w szał i rzuciła się na niego z pięściami. Mężczyzna dodał, że kobieta „bije go po głowie różnymi przedmiotami”.

48-latek przedstawił się z imienia i nazwiska, podał dokładny adres zamieszkania i czekał na przyjazd funkcjonariuszy. Kiedy na miejsce przyjechali złotowscy policjanci okazało się, że przekazana przez zgłaszającego sytuacja nie miała miejsca, a mieszkaniec gminy Złotów wezwał policjantów w akcie zemsty za to, że małżonka zabrała mu kartę bankomatową, by ten nie mógł kupić sobie kolejnego piwa. Kobieta była kompletnie zaskoczona wizytą funkcjonariuszy.

48-letni mężczyzna oświadczył, że „wymyślił sobie to zgłoszenie” bo był zły na małżonkę. „Żartowniś” został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

(fot. KPP Złotów, źródło KPP Złotów)

Komentarze wyłączone