Sobota, 23 września 202323/09/2023

Pijany i bez uprawień wiózł autem swojego syna FOTO

Policjanci zatrzymali 38-latka, który wiózł 7-letniego syna mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że mężczyzna ma podwójny, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W miniony czwartek policjanci z Bielska Podlaskiego sprawdzali obiekty handlowe pod kątem przestrzegania obostrzeń sanitarnych. Wieczorem, w jednym ze sklepów w centrum miasta, mundurowi zwrócili uwagę na mężczyznę, który nie miał zasłoniętych ust i nosa. Podczas rozmowy z nim wyczuli alkohol. Mimo, że ta interwencja zakończyła się pouczeniem, to chwilę później ci sami policjanci, ponownie zauważyli 38-latka, tym razem za kierownicą chevroleta.

Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, podczas sprawdzania w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna ma dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi.

38-latek stracił uprawnienia w 2015 za kierowanie pod wpływem alkoholu. Nietrzeźwy bez uprawnień wiózł 7-letniego syna. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a jego syn pod opiekę rodziny.

38-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, pomimo prawomocnego skazania już za takie przestępstwo. Taki czyn zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP Bielsk Podlaski, źródło KPP Bielsk Podlaski)

2 komentarze

  1. Menelaos tak przejął się tymi zakazami,że aż jeździł dalej.Teraz pewnie dostanie dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i tak samo będzie miał go w doopie.
    Dlaczego niepowiadomiony został sąd rodzinny o narażeniu zdrowia i życia brajanka???

    • jak ktoś nie patrzy na kodeks karny oraz na stwarzanie niebezpieczeństwa dla dziecka, to przejmie się jakimś fikcyjnym zakazem czy uprawnieniami do jazdy? wszystko, co nie jest „pałą po grzbiecie”, jest zbędne w takim przypadku.