Niedziela, 20 czerwca 202120/06/2021

Motocyklista przeleciał nad maską samochodu. 33-latek był poszukiwany (wideo)

Policjanci grupy SPEED zatrzymali kierowcę motocykla, który był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna brał udział w kolizji drogowej. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera.

Do zdarzenia doszło w czwartek (20 sierpnia) po godzinie 16 w Łupowie w woj. lubuskim. Jak ustalili policjanci, 30-letnia kierująca osobowym deawoo chciała skręcić w lewo, jednak nie upewniła się, że może bezpiecznie wykonać ten manewr.

Za samochodem osobowym poruszał się motocyklista, który już go wyprzedzał. Kierowca motocykla wjechał w bok auta i przeleciał kilkanaście metrów na jego maską. 30-latka, za spowodowanie kolizji została ukarana mandatem karnym. 33-letni motocyklista nie odniósł obrażeń, jednak jak się okazało nie powinien poruszać się pojazdami, ponieważ ma aktywny, sądowy zakaz.

Mężczyzna był też poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemieckie służby. Policjanci sprawdzili tablice rejestracyjne na motocyklu marki BMW. Okazało się, że pochodzą od innego pojazdu. Mundurowi zabezpieczyli jednoślad i będą weryfikować legalność jego posiadania. Motocyklista został zatrzymany i trafił do gorzowskiej komendy.

33-latek w związku z Europejskim Nakazem Aresztowania będzie doprowadzony do prokuratury. Czekają go zarzuty co najmniej dotyczące złamania sądowego zakazu kierowania. Funkcjonariusze będą także wyjaśniać, czy motocykl nie był kradziony.

(fot. wideo Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

1 komentarz

  1. W krótkich spodenkach. Niebywały fart że na trawnik spadł.