Środa, 03 marca 202103/03/2021

Wyrzuciła jednodniowe szczeniaki do śmietnika (zdjęcia)

42-latka odebrała swojej karmiącej suce 5 jednodniowych szczeniąt, a następnie wyrzuciła zwierzęta do kosza na odpady. Psy od pewnej śmierci uratował sąsiad kobiety. Kobieta usłyszała zarzuty za znęcanie się nad zwierzętami. Grożą jej 3 lata więzienia.

Do zdarzenia doszło w środę 19 sierpnia po godzinie 13. Policjanci z Nakła nad Notecią w woj. kujawsko-pomorskim zostali powiadomieni przez miejscową straż miejską o tym, że w miejscowości Olszewka do śmietnika zostały wyrzucone szczeniaki.

Mundurowi ustalili, że tak naprawdę alarm podniosła psia mama. Po tym jak jej nieodpowiedzialna właścicielka zapakowała szczeniaki do worka, a następnie wyniosła na śmietnik, suczka tak głośno szczekała i biegała w okolicy zbiornika na odpady, że zwróciła na siebie uwagę czujnych sąsiadów. Jeden z nich postanowił sprawdzić co zostało wyrzucone. Wtedy okazało się, że w jednym z worków było 5 szczeniąt.

Świadek wyjął zwierzęta i natychmiast zaalarmował straż miejską, a ta policję. Jednodniowe szczenięta wraz z matką zostały przewiezione do lekarza weterynarii, a mundurowi zatrzymali 42-letnią właścicielkę psów.

W chwili zatrzymania kobieta miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu i trafiła do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu podejrzana usłyszała zarzuty za znęcanie się nad zwierzętami i decyzją prokuratora objęta została policyjnym dozorem. Uratowane zwierzaki i ich matka zostały decyzją administracyjną odebrane kobiecie i pozostają teraz pod opieką strażników miejskich.

42-latka za swój czyn odpowie przed sądem i grozi jej kara do 3 lat więzienia.

(fot. Policja Kujawsko-Pomorska, źródło Policja Kujawsko-Pomorska)

Komentarze wyłączone