Niedziela, 11 kwietnia 202111/04/2021

Noworodek w oknie życie w Warszawie. „Dziewczynka była ubrana i czyściutka”

W oknie życia przy ul. Hożej w Warszawie został pozostawiony noworodek płci żeńskiej. Przy dziecku znajdowała się karteczka.

W poniedziałek o godz. 5:11 w oknie życia przy klasztorze sióstr franciszkanek znaleziono noworodka. Przy dziecku znajdowała się karteczka, że urodziło się 24 sierpnia o godz. 3 nad ranem. Dziewczynce nadano jej imię Zuzia- poinformowało w poniedziałek biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

Zgodnie z procedurami, siostry wezwały na miejsce karetkę pogotowia i policję.

Według medyków „dziewczynka była ubrana i czyściutka” – poinformowała s. Anna Uberman. Przebywała w oknie życia 40 minut. Następnie została przewieziona do Szpitala św. Rodziny w Warszawie.

To już osiemnaste dziecko pozostawione w oknie życia, przy klasztorze sióstr franciszkanek Rodziny Maryi. Okno życia istnieje w Warszawie od prawie 12 lat. Poświęcił je 6 grudnia 2008 roku abp Kazimierz Nycz. Było to wówczas drugie w kraju takie miejsce. Siostry pełnią tam nieustanny dyżur.

(fot. Archidiecezja Warszawska, źródło Archidiecezja Warszawska)

2 komentarze

  1. ekspresowe oddanie, prawdopodobnie nawet matka dziecka nie odniosła.

  2. Lepsze okno życia, niż żeby małe biedactwo miało wylądować gdzieś na śmietniku czy w innym nieodpowiednim miejscu. Ma szansę na normalne życie.