Piątek, 26 lutego 202126/02/2021

Uderzył w budynek, bo pomylił gaz z hamulcem (zdjęcia)

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na ul. Wojska Polskiego w Kętrzynie. 48-letni kierowca samochodu osobowego wjechał w budynek. Jak tłumaczył policjantom, pomylił gaz z hamulcem.

We wtorek o godz. 11.30 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Wojska Polskiego samochód uderzył w budynek. Policjanci wstępnie ustalili, że 48-letni kierujący pojazdem marki  Renault nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego najpierw wjechał na chodnik i uderzył w budynek, a następnie odbijając wjechał w barierkę uszkadzając ją oraz w znak drogowy.

Całe szczęście w tym momencie nie było na chodniku pieszych. Zarówno kierowca jak i 14-letni pasażer nie doznali obrażeń. Badanie stanu trzeźwości kierowcy nie budziło zastrzeżeń. Podczas rozmowy z policjantami 48-latek poinformował, że pomylił mu się pedał gazu z hamulcem.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Policjanci zatrzymali także dowód rejestracyjny pojazdu z uwagi na brak aktualnych badań technicznych oraz na skutek powstałych uszkodzeń. Mężczyzna musi również liczyć się z poniesieniem konsekwencji za uszkodzone mienie.

(fot. KPP Kętrzyn, źródło KPP Kętrzyn)

Komentarze wyłączone