Niedziela, 11 kwietnia 202111/04/2021

Pod wpływem narkotyków uciekali przed policją. Funkcjonariusze użyli broni (zdjęcia)

Policjanci z Gryfowa Śląskiego prowadzili pościg za sprawcą zdarzenia drogowego, który uciekł z miejsca kolizji. Funkcjonariusze oddali w kierunku uciekającego mężczyzny strzał z broni służbowej. W wyniku podjętych działań zatrzymano dwie osoby.

W środę do komisariatu policji stawił się mężczyzna, który poinformował, że nieznany mu kierujący samochodem marki Ford Mondeo doprowadził do zdarzenia drogowego, uszkadzając zgłaszającemu pojazd i odjechał z miejsca zdarzenia. Na nagraniu z wideorejestratora funkcjonariusze rozpoznali znanego im Tomasza J. oraz jego partnerkę Magdalenę S.

Policjanci udali się naprzeciw poruszającemu się pojazdowi. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali znak do zatrzymania się.

Mimo to pojazd kontynuował ucieczkę. W trakcie pościgu z pojazdu wyskoczył mężczyzna, za którym policjanci kontynuowali pościg pieszy. Celem uniknięcia odparcia bezpośredniego i bezprawnego zamachu na swoje życie i zdrowie został oddany strzał ostrzegawczy w bezpiecznym kierunku. Tomasz S. został obezwładniony i zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Ponadto jednocześnie kontynuowany był pościg za kobietą, która w dalszym ciągu uciekała pojazdem Ford Mondeo. W miejscowości Lubomierz wykorzystując pojazd służbowy Magdalena S., kierująca pojazdem Ford Mondeo została zatrzymana. Obie osoby zostały przebadane na zawartość środków odurzających w organizmie z wynikiem pozytywnym.

W zatrzymanym pojeździe policjanci ujawnili szereg niebezpiecznych narzędzi oraz elektronarzędzia, które mogą pochodzić z czynów przestępczych.

(fot. KPP w Gryfowie Śląskim, źródło KPP w Gryfowie Śląskim)

Komentarze wyłączone