Niedziela, 11 kwietnia 202111/04/2021

Jedna osoba ranna po zderzeniu dwóch ciężarówek. Zablokowana DW531 (zdjęcia)

W poniedziałek, 31 sierpnia doszło do poważnego wypadku na drodze wojewódzkiej numer 531 w okolicy miejscowści Podlejki w woj. warmińsko-mazurskim. Zderzyły się tam dwa pojazdy ciężarowe. Jedna osoba została ranna. Droga jest całkowicie zablokowana.

Do zderzenia dwóch aut ciężarowych doszło po godzinie 9 rano, na drodze wojewódzkiej 531 prowadzącej od miejscowości Podlejki w kierunku miejscowości Łukta. Jak ustalili policjanci, ciężarowe volvo wraz z naczepą, na łuku drogi zderzyło się z jadącym z naprzeciwka ciężarowym dafem.

W wyniku zderzenia, ranny został kierowca ciężarowego dafa, który z obrażeniami został przetransportowany ­do jednego z olsztyńskich szpitali. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

Droga w miejscu wypadku będzie zablokowana przez kilka godzin, ponieważ do usunięcia uszkodzonych aut niezbędne będzie wykorzystanie specjalistycznych holowników.

Kierowcy jadący od m. Podlejki kierowani są na drogę krajową nr 16, natomiast kierowcom jadącym od m. Łukta zaleca się objazd drogą wojewódzką nr 527.

Policjanci ustalają okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

(fot. KMP w Olsztynie, źródło KMP w Olsztynie)

Komentarze wyłączone