Sobota, 06 marca 202106/03/2021

Pijany kierowca BMW uderzył w budynek. Trzy osoby ranne (foto)

Młody kierowca samochodu osobowego zjechał z drogi i uderzył w budynek gospodarczy. Jak się okazało mężczyzna był pijany, podobnie jak dwaj pasażerowie, którzy z nim jechali. Cała trójka trafiła do szpitala.


Do zdarzenia doszło w miniony weekend na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 515 i 519 w Starym Dzierzgoniu w woj. pomorskim. Pracujący na miejscu funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 21-letni kierujący samochodem osobowym marki BMW nie dostosował prędkości na skrzyżowaniu, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w budynek gospodarczy.

Jak się okazało, 21-latek był pijany. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie blisko promil. Podróżujący z nim pasażerowie 28-latek oraz 30-latek, mieszkańcy powiatu iławskiego, również byli pijani.

Cała trójka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Śledczy wyjaśnią teraz bliższe okoliczności tego zdarzenia. 21-latek stracił już prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości, a niebawem za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone