Poniedziałek, 12 kwietnia 202112/04/2021

Pijany kierowca potrącił dwoje pieszych i uderzył w drzewo. Pojazd stanął w płomieniach (zdjęcia)

Kierowca samochodu osobowego mając w organizmie 2,5 promila alkoholu potrącił dwoje pieszych, a następnie uderzył autem w drzewo. Po chwili samochód stanął w ogniu. Kierowcę z płonącego pojazdu ewakuowali świadkowie.

Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący samochodem osobowym marki Audi z dużą prędkością wyjeżdżając z lasu pomiędzy Jagniątkowem a Michałowicami niedaleko Jeleniej Góry, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w skarpę, a następnie potrącił dwójkę pieszych idących prawidłową stroną jezdni, po czym otarł się o drzewo i czołowo uderzył w kolejne, w wyniku czego pojazd zapalił się. Kierowcę z płonącego auta wyciągnęli świadkowie zdarzenia.

Sprawcą zdarzenia okazał się 37-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. W trakcie czynności okazało się, że jest pijany. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 2,5 promila. Na szczęście piesi nie odnieśli poważnych obrażeń.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone