Niedziela, 11 kwietnia 202111/04/2021

Okradł przychodnię ze sprzętu medycznego wartego ok. 60 tys. złotych (zdjęcia, wideo)

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 44-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież sprzętu i materiałów medycznych z jednej z przychodni. Wartości utraconego towaru to blisko 60 tysięcy złotych. Mężczyzna oferował skradziony łup na portalach społecznościowych. 44-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci operacyjni ustalili, że mężczyzna miał umawiać się kilka razy tego samego dnia do różnych specjalistów. Podczas wizyty w przychodni wykorzystywał nieuwagę pracowników i kradł sprzęt i materiały medyczne. Był to głównie sprzęt stomatologiczny o łącznej wartości niemalże 60 tysięcy złotych.

Podczas policyjnej zasadzki w jednym z pomieszczeń mężczyzna pakował sprzęt medyczny do swojej torby. 44-latek został zatrzymany na gorącym uczynku. Niczego się nie spodziewał i był zaskoczony takim obrotem sprawy. Okazało się, że do podobnych zdarzeń dochodziło już wcześniej w przychodniach na terenie Warszawy.

W mieszkaniu mężczyzny mundurowi znaleźli narzędzia i sprzęt medyczny, płyny medyczne oraz substancje psychotropowe w ilości ponad 1400 sztuk tabletek, które znajdowały się w kartonach w całym mieszkaniu.

Policjanci ustalili również, że 44-latek zamieszczał na portalach społecznościowych ogłoszenia o sprzedaży skradzionego sprzętu medycznego, który był oferowany za drobne kwoty. W taki sposób z kradzieży uczynił sobie stałe źródło utrzymania.

Podejrzany usłyszał łącznie pięć zarzutów karnych, cztery dotyczące kradzieży, jeden posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. KRP IV – Bemowo, Wola, źródło KRP IV – Bemowo, Wola)

Komentarze wyłączone