Poniedziałek, 08 marca 202108/03/2021

17-latka wywołała fałszywy alarm. Grozi jej 8 lat więzienia

17-latka zadzwoniła na numer alarmowy i poinformowała o podłożonym ładunku wybuchowym w sklepie. Po przeprowadzeniu ewakuacji ok. 70 osób i dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń oraz pobliskiego terenu okazało się, że alarm był fałszywy. Nastolatka przyznała się do winy. Grozi jej 8 lat pozbawienia wolności.

We wtorek po godz. 20, funkcjonariusze z Brzozowa na Podkarpaciu zostali poinformowani o anonimowym zgłoszeniu dotyczącym podłożenia ładunku wybuchowego. Nieznana osoba zadzwoniła na numer alarmowy i przekazała dyspozytorowi informację o tym, że w jednym ze sklepów na terenie Brzozowa znajduje się bomba. Osoba zgłaszająca wskazała konkretny budynek i przybliżony czas do wybuchu.

To zgłoszenie zaalarmowało wszystkie służby ratownicze. Rozpoczęto ewakuację personelu i klientów znajdujących się na terenie sklepu. W sumie ewakuowano około 70 osób. Po dokładnym sprawdzeniu przez policjantów z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego pomieszczeń oraz pobliskiego terenu okazało się, że alarm był fałszywy.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze wydziału kryminalnego, którzy ustalili osobę odpowiedzialną za wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Okazała się nią 17-letnia mieszkanka powiatu brzozowskiego.

Nastolatka usłyszała zarzut fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu i przyznała się do winy. Za to przestępstwo grozi jej kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Poza odpowiedzialnością karną sprawca takiego “żartu” może dodatkowo zostać obciążony kosztami finansowymi przeprowadzonej akcji czy odszkodowaniami za straty spowodowane wstrzymaniem działalności danego obiektu.  

(fot. Policja Podkarpacka, źródło Policja Podkarpacka)

Komentarze wyłączone