Wtorek, 13 kwietnia 202113/04/2021

Volkswagen wypadł z drogi i dachował. Kierowca walczy o życie (zdjęcia)

Poważny wypadek miał miejsce wczoraj wieczorem w miejscowości Wielkopole w gminie Kleszczew niedaleko Konina. Samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. Kierowca był długo reanimowany i w ciężkim stanie trafił do szpitala.

3 września przed godz. 20.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Koninie wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Wielkopole, gmina Kleczew. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy marki VW Golf znajdujący się na dachu poza jezdnią na łuku drogi powiatowej. W samochodzie znajdował się uwięziony i nieprzytomny mężczyzna.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do uwięzionego mężczyzny przy pomocy urządzeń hydraulicznych. Ze względu na brak funkcji życiowych ewakuowano kierowcę oraz przystąpiono do resuscytacji krążeniowo – oddechowej, która była kontynuowana przez przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego. Po długotrwałych medycznych czynnościach ratunkowych poszkodowany został przetransportowany do szpitala – przekazali strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie.

Okoliczności wypadku są ustalane w toku prowadzonego śledztwa.

(fot. KM PSP w Koninie)

Komentarze wyłączone