Sobota, 24 września 202224/09/2022

Nóż przemysłowy trafił w tętnicę udową 39-latka. Dramatyczny wypadek podczas pracy (zdjęcia)

39-latkowi podczas pracy w jednej z kutnowskich firm obsunął się nóż przemysłowy, którym mężczyzna wykrawał mięso i trafił w tętnicę udową. Mężczyznę przed wykrwawieniem uratował policjant.

Wczoraj około godziny 11.50 dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednej z firm w Kutnie doszło do wypadku przy pracy. Zgodnie z przekazanym zgłoszeniem 39-letniemu mężczyźnie obsunął się nóż przemysłowy, którym wykonywał prace przy wykrawaniu i trafił w tętnicę udową prawej nogi.

Natychmiast na miejsce skierowany został patrol policji. Mundurowi w szatni zastali mężczyznę z zakrwawionym prawym udem. 39-latek miał założony opatrunek, z którego cały czas sączyła się krew. Policjant, będący kwalifikowanym ratownikiem założył stazę taktyczną korzystając z rzeczy, które znalazł w pobliżu i zabezpieczył ranę opatrunkami uciskowymi, żeby ograniczyć masywny krwotok.

Policjant rozpoznał u poszkodowanego pierwsze objawy wstrząsu hipowolemicznego i przykrył mężczyznę ratunkowym kocem termicznym. Cały czas monitorują jednocześnie funkcje życiowe poszkodowanego, ponieważ stracił on dużo krwi.

Po przyjeździe karetki poszkodowany został przekazany pod opiekę medyków i zabrany do szpitala w Łęczycy.

(fot. info112.pl, źródło KPP w Kutnie)

Komentarze wyłączone