Piątek, 16 kwietnia 202116/04/2021

Nie żyje 20-latka, kierowca BMW uciekł. Policja publikuje za nim list gończy (foto)

Policjanci ze Złotowa w woj. wielkopolskim, na podstawie listu gończego, poszukują Rafała Hejsera, który jest podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku.

Sąd Rejonowy w Złotowie wydał list gończy za Rafałem Hejserem. Mężczyzna poszukiwany jest przez funkcjonariuszy tamtejszej komendy powiatowej policji.

– Poszukiwany w dniu 28 sierpnia br. spowodował wypadek drogowy, w którym śmierć na miejscu poniosła 20-letnia mieszkanka powiatu złotowskiego. 32-letni mieszkaniec gminy Zakrzewo zaraz po zdarzeniu zbiegł z miejsca wypadku i ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, dlatego wydano za nim list gończy – poinformowała policja.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt telefoniczny z funkcjonariuszami pod numerem 47 77 43 200 lub pod numerem 47 77 43 270 w godz. 7.30-15.30. Zgodnie z art. 239 Kodeksu Karnego za ukrywanie poszukiwanego lub pomaganie mu w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Do tragicznego wypadku doszło 28 sierpnia przed godziną 1 w nocy na drodze wojewódzkiej 189 na wyjeździe ze Złotowa w stronę wsi Kujan.

Jak ustalili policjanci, samochód osobowy marki BMW wypadł z drogi i uderzyło w przydrożne drzewo.

– W chwili dojazdu służb w środku w pojeździe przebywały dwie poszkodowane osoby, trzecia z osób w radiowozie policji – bez obrażeń. Jak się okazało w czasie działań czwarta najprawdopodobniej oddaliła się z miejsca wypadku – przekazał st.asp. Kazimierz Wiebskowski z KP PSP w Złotowie.

W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 20-letnia kobieta. Jedna osoba została ranna i przetransportowana do szpitala.

Strażacy przeszukali okoliczne lasy w poszukiwaniu kierowcy pojazdu, niestety bezskutecznie. 32-letni mężczyzna prowadzący auto, uciekł z miejsca zdarzenia i nadal jest poszukiwany przez policję.

(fot. Policja Wielkopolska KP PSP w Złotowie, źródło Policja Wielkopolska)

Komentarze wyłączone