Niedziela, 26 września 202126/09/2021

Uczył 15-latka jeździć samochodem, choć sam nie miał prawa jazdy

Policjanci z Łańcuta w woj. podkarpackim zatrzymali do kontroli renaulta, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że auto prowadzi 15-latek. Obok siedział jego ojciec. 49-latek, choć sam nie posiadał uprawnień do kierowania to uczył syna jeździć samochodem.

Do zdarzenia doszło w piątek, na drodze wojewódzkiej nr 881 w Soninie. Około południa, policjanci łańcuckiej drogówki, zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Renault. Powodem kontroli, było przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

Podczas wykonywanych czynności okazało się, że samochodem kierował 15-letni mieszkaniec Markowej, a na miejscu pasażera siedział jego 49-letni ojciec. Chociaż sam nie posiadał prawa jazdy, to jak twierdził, chciał nauczyć syna prowadzić.

Mieszkaniec powiatu łańcuckiego, odpowie przed sądem za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień. Nastolatkowi grozi odpowiedzialność za prowadzenie pojazdu, nie mając do tego uprawnień oraz przekroczenie dozwolonej prędkości. W przypadku 15-latka, sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 21 roku życia.

(fot. Policja Podkarpacka, źródło Policja Podkarpacka)

Komentarze wyłączone