Niedziela, 11 kwietnia 202111/04/2021

Pijany kierowca wyprzedził radiowóz i wpadł do rowu. Podczas wypadku wypadł z auta (zdjęcia)

33-latek mając prawie 2,5 promila najpierw z dużą prędkością wyprzedził nieoznakowany radiowóz, a następnie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Siła uderzenia była tak duża, że kierowca wypadł z auta, a 27-letni pasażer został zakleszczony w rozbitym samochodzie.

Do zdarzenia doszło w sobotę 5 września, po godzinie 21:00 na trasie pomiędzy Dębiną a Smolarnią w oj. opolskim. Kierujący seatem najpierw z dużą prędkością wyprzedził policjantów jadących w nieoznakowanym radiowozie, a następnie kilkadziesiąt metrów dalej stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

Siła uderzenia była tak duża, że 33-latek wypadł z auta. Pojazdem podróżował jeszcze 27-letni pasażer, który dopiero przy pomocy policjantów i przypadkowego kierowcy został wyciągnięty z rozbitego samochodu.

Policjanci natychmiast wezwali służby ratunkowe oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Do czasu przyjazdu pogotowia funkcjonariusze udzielali poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej. 27 i 33-latek, mieszkańcy powiatu krapkowickiego z obrażeniami ciał zostali przewiezieni do szpitala.

Jak się okazało kierujący pojazdem był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał on prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie miał prawa jazdy a samochód, którym jechał nie miał ważnych badań technicznych.

Teraz 33-latkowi za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia oraz minimalnie 5 tys. złotych kary grzywny.

(fot. KPP Prudnik, źródło KPP Prudnik)

Komentarze wyłączone