Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Kierowca stracił przytomności i wjechał do rowu. Blisko godzinę trwała walka o jego życie (foto)

Kierowca samochodu osobowego stracił przytomność podczas jazdy i zjechał autem do rowu melioracyjnego. Na pomoc jako pierwsi ruszyli policjanci, którzy najechali na zdarzenie. Po blisko godzinnej walce o życie poszkodowanego, mężczyźnie udało się przywrócić czynności życiowe.

Do zdarzenia doszło 5 września około 14:30. Policjanci z Proszowic podczas patrolowania Jakubowic zauważyli, że w odległości około 100 metrów od jezdni, w rowie melioracyjnym, znajduje się samochód. Natychmiast pobiegli w kierunku auta, aby sprawdzić czy ktoś nie potrzebuje pomocy.

We wnętrzu samochodu, na miejscu kierowcy siedział nieprzytomny mężczyzna. Silnik w pojeździe był uruchomiony, co wskazywało, że do zdarzenia doszło przed chwilą. Policjanci wybili boczną szybę aby dostać się do środka. Wspólnie ze strażakami wyciągnęli nieprzytomnego mężczyznę z pojazdu.

Akcję reanimacyjną prowadzono do przyjazdu załogi karetki pogotowia, która przy użyciu specjalistycznych urządzeń po blisko godzinnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej przywróciła funkcje życiowe kierowcy. 73-latek został przewieziony do szpitala.

Zgodnie z relacją świadków kierujący pojazdem miał zjechać na przeciwległy pas ruchu, a następnie w pole orne po czym wjechał do rowu. Dokładne okoliczności zdarzenia ustalają policjanci.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone