Poniedziałek, 25 października 202125/10/2021

79-latka poszła zbierać żurawinę na bagna i przez dwa dni nie było z nią kontaktu

79-letnia seniorka poszła zbierać żurawinę na bagna i przez dwa dni nie było z nią kontaktu. Wyziębioną i wyczerpaną kobietę, leżącą w trawie znaleźli policjanci. Poszkodowana została przekazana pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.

Do policjantów z Piątnicy zadzwonił z Niemiec mężczyzna, który był zaniepokojony losem swojej kuzynki mieszkającej w gminie Piątnica. Od dwóch dni nie miał z nią kontaktu, a podczas ostatniej rozmowy planowała ona wyjazd na bagna w gminie Jedwabne. Miała tam zbierać żurawinę.

Policjanci w pierwszej kolejności sprawdzili jej dom i już wtedy potwierdziły się przypuszczenia zgłaszającego.

Okazało się, że kobieta dwa dni wcześniej wyszła zbierać żurawinę i do teraz nie wróciła. Nie zabrała ze sobą także telefonu, więc nie było z nią kontaktu. Zaraz po tym, policjanci pojechali do Jedwabnego.

Tam w rozmowie z jej byłym sąsiadem ustalili miejsce, gdzie kobieta zazwyczaj zrywała żurawinę. Mężczyzna wskazał na teren bagien torfowych w okolicy miejscowości Bronaki Olki w gminie Jedwabne. Cenną wskazówką okazała się informacja, że jest tam teraz jego bratowa.

Policjanci skontaktowali się z kobietą i ustalili, że widziała ona zaginioną na bagnach. Idąc za jej wskazówkami, chwilę później odnaleźli 79-latkę.

Kobieta była wyziębiona i obolała. Leżała na kępach trawy i nie miała siły się podnieść. Policjanci przenieśli odnalezioną kobietę w bezpieczne miejsce i zaopiekowali się nią do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia. 

(fot. Policja Podlaska, źródło Policja Podlaska)

Komentarze wyłączone