Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Kierowca volkswagena miał 3,7 promila alkoholu w organizmie. Zginął on i jego pasażerka (zdjęcia)

Do tragicznego wypadku doszło na początku sierpnia. Samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewa. Na miejscu zginął kierowca i pasażerka pojazdu. Badania laboratoryjne wykazały, że mężczyzna kierujący autem był kompletnie pijany.

Wypadek miał miejsce 2 sierpnia na drodze wojewódzkiej nr 443 między miejscowościami Tarce i Lubinia Mała w woj. wielkopolskim.

Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, kierujący samochodem marki Volkswagen Passat nie zapanował nad autem po wyjściu z łuku drogi, w wyniku czego zjechał do rowu, a następnie uderzył w przydrożne drzewa. W wyniku tego zginęły dwie młode osoby w wieku 25-30 lat, kierowca i pasażerka.

– Młody mężczyzna i kobieta zginęli. W aucie pełno minibuteleczek z wysokoprocentowym alkoholem i pustych puszek po piwie. Ciekawe, jakie wyniki przyniosą badania laboratoryjne – komentował za raz po wypadku rzecznik prasowy Policji w Poznaniu.

W czwartek, 10 września Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie poinformowała o wynikach badań laboratoryjnych. Jak się okazało kierowca volkswagena miał 3,7 promila alkoholu w organizmie.

(fot. KPP w Jarocinie, źródło KPP w Jarocinie)

Komentarze wyłączone