Piątek, 02 grudnia 202202/12/2022

Jeleń zaatakował czworo grzybiarzy. Jednego z mężczyzn przeciągnął kilkanaście metrów po ziemi

Policjanci z Górowa Iławeckiego interweniowali w związku ze zgłoszeniem, z którego wynikało, że… jeleń zaatakował w lesie czworo grzybiarzy. Pomoc wezwała kobieta, której jako pierwszej udało się uciec z opresji. Agresywne zwierzę poturbowało jednego z mężczyzn. Tylko dzięki pomocy pozostałych grzybiarzy udało się odstraszyć jelenia.

Wydawać by się mogło, że grzybobranie jest idealnym sposobem na odstresowanie się i spędzenie miłego czasu w spokojnej atmosferze. Okazuje się, że nie zawsze.

W minioną środę przed godz. 11:00 policjanci z Górowa Iławeckiego interweniowali w związku z niecodzienną sytuacją, do której doszło w lesie w okolicy Kamińska. Pomoc wezwała kobieta, która z rodziną i sąsiadem zbierała grzyby. Z jej relacji wynikało, że w pewnym momencie całą grupę grzybiarzy zaatakował… jeleń.

Kobiecie, jako pierwszej udało się uciec przed zwierzęciem, wybiec z lasu i wezwać pomoc. Agresywne zwierzę nie dawało za wygraną i atakowało kolejne osoby, nie pomagał hałas i odwracanie jego uwagi na różne sposoby.

W pewnym momencie rozwścieczony jeleń skierował swoją agresję w kierunku 56–latka i przeciągnął go kilkanaście metrów po ziemi. Z pomocą mężczyźnie przyszedł 55–letni sąsiad zaatakowanego i scyzorykiem ugodził jelenia w kończynę, dopiero wówczas zwierzę uciekło w głąb lasu.

Gdy na miejsce dotarły służby ratunkowe poturbowany 56–latek został zbadany przez zespół pogotowia ratunkowego. Szczęśliwie nie doznał poważnych obrażeń i nie wymagał hospitalizacji.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone