Czwartek, 04 marca 202104/03/2021

Dwie pijane matki opiekowały się czwórką dzieci [zdjęcia]

W sobotę wieczorem policjanci z Gdańska interweniowali wobec dwóch pijanych kobiet, które opiekowały się czwórką dzieci w wieku od 1,5 roku do 9 lat. Najmłodsze z dzieci, według relacji świadków kilkukrotnie wypadło z wózka.

Funkcjonariusze z komisariatu w Nowym Porcie zostali zaalarmowani przez obsługę jednej z restauracji o tym, że w lokalu przebywają dwie kobiety, które są pijane i mają pod swoją opieką czwórkę dzieci.

Z relacji świadków wynikało, że najmłodsze dziecko dwukrotnie wypadło z wózka, a kobiety nie były w stanie się nimi zająć. Policjanci zatrzymali 45-latkę oraz jej 23-letnią córkę. Młodsza miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie, a jej matka ponad 2 promile.

Nietrzeźwe kobiety opiekowały się czwórką swoich dzieci w wieku od 1,5 roku do 9 lat. Dzieci były głodne i przegrzane. Na miejsce wezwano załogę karetki pogotowia ratunkowego. Decyzją lekarza, 1,5-roczna dziewczynka z oparzeniami pierwszego stopnia została odwieziona do szpitala, w którym pozostaje do dziś na obserwacji. Pozostałą trójkę dzieci policjanci odwieźli pod opiekę fachowców z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, w którym pozostawały do czasu odebrania ich przez członków rodziny.

Pijane kobiety trafiły do aresztu. 23-latka i jej 45-letnia matka usłyszą zarzut narażenia na utratę życia i zdrowia swoich dzieci. Policjanci materiały w tej sprawie przekażą do sądu rodzinnego i nieletnich oraz skierują do sądu wniosek o wgląd w sytuację tej rodziny. Jeżeli prowadzone postępowanie wykaże, że kobiety swoim zachowaniem naraziły swoje dzieci na utratę życia i zdrowia, wówczas odpowiedzą za przestępstwo, za które grozi 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPM w Gdańsku, źródło KMP w Gdańsku)

Komentarze wyłączone