Środa, 04 października 202304/10/2023

Ukradli ule z pasieki. Dla niepoznaki je przemalowali (foto)

Dwóch mężczyzn z powiatu lubańskiego na Dolnym Śląsku odpowie za kradzież uli wraz z pszczołami z terenu jednej z pasiek. 34 i 36-latek usłyszeli już zarzut kradzieży i przyznali się do tego czynu. Śledczy ustalili także miejsce ukrycia uli, które zostały zabezpieczone, a następnie przekazane właścicielowi.

Na początku sierpnia policjanci lubańskiej komendy otrzymali zgłoszenie o kradzieży dwóch uli wraz z pszczołami z posesji na terenie Jałowca.

Jak ustalono, osoby odpowiedzialne za ten czyn próbowały dokonać kradzieży trzech uli jednak jeden z nich został ujawniony na drodze dojazdowej do pasieki. Policjanci wytypowali dwóch mężczyzn, mogących mieć związek z tym zdarzeniem.

Zatrzymani przyznali się do kradzieży oraz wskazali miejsce ukrycia uli. Okazało się, że w międzyczasie zostały one przemalowane. Wartość skradzionego mienia pokrzywdzony oszacował na kwotę około 5 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Podejrzanym mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone