Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Pijany kierowca BMW uciekał przed policją. 19-latka została ranna (foto)

Kierowca BMW uciekając przed policją uderzył w słup energetyczny, przydrożne drzewo, a następnie w wiatę przystanku. Jak się okazało mężczyzna był pijany. 19-letnia pasażerka BMW trafiła do szpitala.

Około godz. 20.15 policjanci pojechali do miejscowości Ogrodzona w woj. łódzkim, gdzie drogą krajową nr 91 porusza się BMW, którego kierowca może być nietrzeźwy. Kiedy funkcjonariusze zauważyli opisany pojazd zawrócili i używając sygnałów pojazdu uprzywilejowanego ruszyli za autem.

Kierowca osobówki chcąc uniknąć kontroli zaczął gwałtownie przyspieszył. Ucieczkę zakończył w miejscowości Jarochów, gdzie uderzył w słup energetyczny, następnie w przydrożne drzewo, a na koniec jeszcze w wiatę przystanku.

Pojazdem oprócz 46-letniego kierowcy jechała 19-letnia pasażerka. Kobieta z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Jak się okazało kierowca miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wszystkie okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie przez łęczyckich policjantów pod nadzorem miejscowej prokuratury.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone