Poniedziałek, 08 sierpnia 202208/08/2022

Zaatakował policjantów nożem. 24-latek miał przy sobie narkotyki

24-latek, który zaatakował policjantów nożem najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty m.in. czynnej napaści na funkcjonariusza i posiadania narkotyków. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę przed godz. 22.00 w jednym z mieszkań na ul. Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Do pobudzonego (prawdopodobnie po zażyciu środków odurzających) mężczyzny został wezwany przez rodziców zespół ratownictwa medycznego. Dla zachowania bezpieczeństwa ratownicy poprosili o pomoc w interwencji policjantów.

Przybyli na miejsce interwencji stróże prawa zostali zaatakowani przez agresywnego mężczyznę, który sięgnął po nóż i ranił w rękę jednego z policjantów. Na całe szczęście obrażenia okazały się niegroźne.

Zatrzymany dąbrowianin usłyszał zarzuty dotyczące czynnej napaści na funkcjonariusza oraz posiadania narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany, które miał przy sobie. Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za czynną napaść na policjanta z użyciem niebezpiecznych przedmiotów grozi kara do 10 lat więzienia.

(fot. Policja, źróło KMP Dąbrowa Górnicza)

Komentarze wyłączone