Wtorek, 09 sierpnia 202209/08/2022

Pijany ojciec przewrócił się niosąc na rękach dziecko. Wózek z drugim dzieckiem o mały włos nie stoczył się do wody (foto)

Policjanci zatrzymali pijanego ojca, który opiekował się swoimi małymi dziećmi. 38-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

„Mężczyzna z dzieckiem w wózku i drugim na rękach przewrócił się, chyba jest pijany” – takie zgłoszenie odebrał w sobotę o godzinie 19.30 oficer dyżurny gdańskiej komendy. Świadek przekazał policjantom, że przy zbiorniku retencyjnym przy ul. Wilanowskiej jest mężczyzna, prawdopodobnie pijany, który opiekuje się dwójką malutkich dzieci. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy w wyniku interwencji zatrzymali 38-letniego mężczyznę, ojca 4 i 2-letniego dziecka. Mężczyzna miał prawie 3 promile w organizmie.

Z relacji świadków wynika, że mężczyzna chwiał się, gdy szedł z dzieckiem na rękach, a po chwili się przewrócił. Policjanci dowiedzieli się również, że mężczyzna nie zabezpieczył wózka, w którym siedziało dziecko. Wózek stał w pobliżu zbiornika i istniało zagrożenie, że mógł stoczyć się do wody. Ponadto w pewnym momencie pijany ojciec zasnął na trawie a jego dzieci, pozostawały bez opieki.

Na szczęście odpowiedzialni mieszkańcy zareagowali na to zagrożenie, zaopiekowali się dziećmi i od razu powiadomili policjantów. Na miejsce przyjechali też ratownicy medyczni, którzy sprawdzili, w jakiej kondycji znajdują się maluchy. Po zbadaniu dzieci przez medyków zostały one przekazane całe i zdrowe mamie, która przyjechała na miejsce.

Policjanci przesłuchali świadków i zatrzymali pijanego ojca w policyjnym areszcie. Wczoraj po południu mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Prokurator na podstawie materiału zebranego przez policjantów ogłosił 38-latkowi zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia swoich dzieci, którymi miał obowiązek się opiekować. Mężczyźnie grozi 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął 38-latka dozorem.

Policjanci o tej sprawie poinformują również sąd rodzinny i złożą wniosek o wgląd w sytuację tej rodziny.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone