Sobota, 24 lutego 202424/02/2024

Płonie składowisko odpadów w Sosnowcu. Władze zalecają zamknięcie okien (zdjęcia, wideo)

Pożar wybuchł w środę w rejonie ul. Radocha w Sosnowcu, na terenie składowiska odpadów. Z ogniem walczy czterdzieści zastępów straży pożarnej. Władze zalecają zamknięcie okien i unikanie przebywania na zewnątrz. Dym widoczny jest z wielu kilometrów.

Informację o pożarze strażacy otrzymali w środę po południu. Ze zgłoszenia wynikało, że pali się składowisko odpadów w rejonie ul. Radocha w Sosnowcu. Na miejsce skierowano łącznie 40 zastępów straży pożarnej, w tym cztery plutony gaśnicze i cztery drabiny. Jak wynika, ze wstępnych informacji, na terenie składowiska płoną pojemniki z nieznaną substancją. Sytuacja jest groźna, gdyż najbliższe zabudowania dzieli w linii prostej od miejsca pożaru około 200-300 metrów.

Po godzinie 19 służby kryzysowe wojewody śląskiego zaleciły okolicznym mieszkańcom zamknięcie okien i unikania przebywania na zewnątrz w Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej oraz na obszarze powiatów będzińskiego, myszkowskiego i zawierciańskiego. Zalecenie to obowiązuje co najmniej do czasu ustalenia przez pluton chemiczny dokładnego rodzaju palących się substancji.

Nad miastem wciąż unoszą się gęste kłęby czarnego dymu. Akcja gaśnicza może potrwać do rana.

W rejonie pożaru ruchem kierują policjanci umożliwiając dotarcie na miejsce kolejnym ekipom ratownictwa gaśniczego. Funkcjonariusze apelują do wszystkich osób o niegromadzenie się w okolicy miejsca pożaru.

(fot. screen YT/Darovski, Policja Śląska)

Komentarze wyłączone