Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

W 10 minut nazbierał 25 punktów karnych. „Spieszył się do pracy” (foto)

Policjanci z zielonogórskiej grupy SPEED zatrzymali kierowcę volkswagena, który jechał z prędkością 103 km/h w miejscu, gdzie dozwolone jest 50 km/h. Oprócz tego popełnił dwa inne poważne wykroczenia. Otrzymał w sumie 25 punktów karnych, został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł i stracił prawo jazdy.

Wczoraj o godzinie 7.00 na Szosie Kisielińskiej w Zielonej Górze policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED zauważyli pędzący z dużą prędkością samochód marki Volkswagen Passat. W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h pojazd jechał z szybkością 103 km/h. Oprócz tego wyprzedzał inne pojazdy na skrzyżowaniu i na przejściu dla pieszych.

Kiedy policjanci zatrzymali volkswagena okazało się, że kieruje nim 47-letni zielonogórzanin, który w rozmowie z policjantami powiedział , że „spieszył się do pracy”.

Mężczyzna został ukarany mandatem 1000 zł za popełnione wykroczenia. Otrzymał również 25 punktów karnych – po 10 za prędkość i wyprzedzanie na pasach oraz 5 za wyprzedzanie na skrzyżowaniu. Oprócz tego policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy – nie tylko na 3 miesiące jak to się dzieje w przypadku osoby, która przekroczy prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym. 47-latek będzie musiał ponownie zdać egzamin – bo przekroczył dozwoloną liczbę punktów karnych (24).

(fot. KMP Zielona Góra, źródło KMP Zielona Góra)

Komentarze wyłączone