Czwartek, 06 października 202206/10/2022

1000 dilerskich porcji amfetaminy ukrył w rowerze (zdjęcia)

Policjanci do walki z przestępczością narkotykową zatrzymali 44-letniego mieszkańca Kępna, który rozprowadzał narkotyki na terenie miasta. Mężczyzna ukrył w rowerze 1000 dilerskich porcji amfetaminy.

W nocy z 18 na 19 września br., policjanci zespołu do walki z przestępczością narkotykową namierzyli i zatrzymali 44-latka, którego podejrzewali o to, że zajmuje się rozprowadzaniem amfetaminy na terenie Kępna w woj. wielkopolskim. Z ustaleń kryminalnych wynikało, iż mężczyzna ukrywana poporcjowaną amfetaminę najprawdopodobniej w specjalnie przygotowanych schowkach w swoim rowerze.

W trakcie zatrzymania był bardzo pewny siebie – od razu dobrowolnie poddał się przeszukaniu zapewniając, iż nie posiada żadnych narkotyków. Był natomiast całkowicie zaskoczony, gdy policjanci przystąpili do przeszukania jego roweru.

Już na ulicy po odkręceniu siodełka okazało się, że w rurce ukryte zostały woreczki z amfetaminą. Rower zabezpieczono, a następnie poddano go szczegółowemu przeszukaniu z rozkręceniem jego elementów. W kolejnych miejscach policjanci znaleźli ukrytą amfetaminą, która była już przygotowana do dalszej odsprzedaży.

Policjanci odnaleźli również specjalne przedmioty, którymi diler wyjmował z roweru narkotyki. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania, kryminalni w podobnych miejscach znaleźli znaczną ilość narkotyków. Łącznie zabezpieczono u niego ponad 130 gramów narkotyków, które były podzielone na mniejsze działki i popakowane we woreczki strunowe. Przy zatrzymanym zabezpieczono również pieniądze, które najprawdopodobniej pochodzą ze sprzedaży narkotyków.

Z uwagi na fakt, iż wobec 44-latka Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim prowadzi postępowanie, w który postawiono mu m.in. zarzut udziału w obrocie znacznymi ilościami środków psychotropowych – został od przekazany do dyspozycji tamtejszej prokuratury. Finalnie został tymczasowo aresztowany.

(fot. KPP Kępno, źródło KP Kępno)

Komentarze wyłączone