Piątek, 02 grudnia 202202/12/2022

Płonie sklep ze sprzętem elektronicznym w Nowym Sączu (wideo)

Strażacy walczą z pożarem, do którego doszło dzisiaj rano w Nowym Sączu. Płonie sklep ze sprzętem RTV i AGD. Na miejscu pracuje ok. 20 zastępów straży pożarnej.

Ogień wybuchł w poniedziałek ok. godz. 6 rano w markecie Media Expert przy ul. ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu. Do walki z ogniem zadysponowano łącznie blisko 20 jednostek straży pożarnej z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego.

Akcja jest trudna, gdyż ogień objął cały dach budynku, strażacy nie mogą wejść do pawilonu.

– Gdy strażacy dotarli na miejsce, dach był bardzo mocno nagrzany. Próbowaliśmy wejść do środka, ale niestety część dachu była już zapadnięta. Wysoka temperatura i zadymienie nie pozwoliły nam wejść bezpiecznie do budynku. Podjęliśmy działania chłodzące dach. Wycięliśmy kilka otworów, aby móc wejść do środka. Równocześnie polewamy wodą wnętrze budynku przez okna i drzwi. Akcja jest bardzo niebezpieczna i trudna – podkreśla w rozmowie z portalem sadeczanininfo.pl Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

W rejonie zdarzenia występują utrudnienia w ruchu. Na razie nie wiadomo jaka była przyczyna pożaru. Na tę chwilę nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

(fot. Hidden Exposure)

Komentarze wyłączone